کتاب کودک , نویسندگی کتاب کودک , کتاب کودک مناسب

نکاتی برای نویسندگان کتاب کودک

بسیاری از نویسندگان کتاب کودک برای نوشتن نیاز دارند تا در فضای ذهنی کودکان قرار بگیرند. نویسنده ای که نتواند از دوران کودکی‌ خود چیزی را به یاد بیاورد یا دنیای کودکان را بخوبی درک کند، نمی‌تواند نویسنده خوبی برای کودکان باشد. اگر میخواهید در حوزه کتاب کودکان داستانهایی جذاب، شگفت انگیز، باشکوه و عالی بنویسید در این بخش با نکاتی برای نویسندگان کتاب کودک همراه تیم نیک پی باشید.

 

نکاتی برای نویسندگان کتاب کودک

 

  1. سعی کنید تا در قالب و سطح سنی که هدفتان است، به طور گسترده مطلب بخوانید.
  2. با کودکان آن حوزه سنی، وقت بگذارید. در مورد زندگی، خانواده، روابط، امیدها و آرزوها، ناامیدی ها و دستاوردها با آنها صحبت کنید.
  3. برای درک این نکته که کدام حوزه و شیوه نگارشی برای شما بهتر خواهد بود، سعی کنید تا با شخصیتهایتان ارتباط برقرار کنید، برای مثال برای شخصیت های خود صداهای متنوع بگذارید و آن را تمرین کنید: صحنه ای با دو یا چند شخصیت کودک بنویسید، با استفاده از شخصیت اول صحنه را برای شخصیت های دیگر ترسیم و بازنویسی کنید.
  4. با انتخاب یک راوی مناسب به عنوان شخصیت اصلی داستان خود، یک داستان قدیمی را میتوانید به شکلی مدرن و امروزی در بیاورید.
  5. برای کتاب های تصویری، باید بصورت بصری از چشم کودکان نگاه کنید و فکر کنید. باید بگونه ای داستان خود را برنامه ریزی کنید تا تصاویر با متن همخوانی داشته باشند. سعی کنید داستانی طراحی کنید که در آن تصاویر داستان متفاوت تری نسبت به متن نشان دهند.
  6. برای كودكان بزرگتر، کتاب ها باید توصیف هایی قوی ، ماجراهای هیجان انگیز و تازه ، و زبانی واضح و دقیق داشته باشند. بسیاری از مردم فکر می کنند که چون کتاب های تصویری بسیار کوتاه هستند، نوشتن آنها آسان است، اما در واقعیت کتاب تصویری یکی از دشوارترین موضوعات برای نویسندگی است.

 

 

نویسندگان موفق کسانی هستند که درباره داستان زندگی یک کودک واقعی یا مسائل واقعی که در زندگی کودکان اتفاق می‌افتد، داستانهایی جذاب و تازه مینویسند.

تجربیات خود را از نویسندگی یا خواندن کتاب های جذاب و مناسب کودکانه با ما در میان بگذارید، تا بعنوان خاطراه با نام خودتون در سایت ثبت شود.

  • انتشارات نیک پی
  • 1398/11/02
  • 48 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!