کتاب کودکان , کتاب های مناسب کودک , کتاب های آموزشی کودکان

آموزش کودکان با مطالعه کتاب

والدین باید بدانند آموزش کودکان با مطالعه کتاب یکی از مهم‌ترین روش های افزایش توانایی های کودکان است. کتاب خواندن نه تنها باعث خوب به خواب رفتن کودک می شود بلکه روی شخصیت آینده او هم تاثیر مستقیم دارد.کودکان نیازمند آموختن مهارت‌های زندگی هستند و كتاب خواني براي کودکان، تمريني براي كسب مهارت هاي اجتماعي، ارتباط و گفت وگو با ديگران و همینطور تمرينی براي خوب گوش دادن به حساب می آید همچنین کتابخوانی جزو فعالیت های بسیار خوب و مفید برای تقویت ارتباط کودک با پدر و مادر است. داشتن ساعت کتابخوانی روزانه، مثلا قبل از ساعت خواب باعث می شود کودک به کتابخوانی عادت بکند.

انواع آموزش کودکان با مطالعه کتاب:

  1. آموزش بهداشت: کودکان و میکروب‌ها جدا نشدنی هستند. به همین دلیل هیچ‌وقت برای آموزش کودکان درباره‌ میکروب‌ها و راه‌های دوری از آن و سلامت ماندن زود نیست و لازم است کودکان در مهدکودک، پارک ها، خانه و هر جای دیگر یادبگیرند بارعایت بهداشت میکروب‌ها را پراکنده نکنند. آموزش کودک قوانین خاص خودش را دارد و با آموزش بزرگسالان کاملا متفاوت می باشد. آموزش کودکان باید با صبر و حوصله و به آرامی و بدون هیچ زور و اجباری انجام شود. والدین باید با استفاده از کتاب های مناسب سن کودک به او آموزش بدهند. کتاب آموزش بهداشت انتشارات نیک پی مناسب کودکان و آموزش بهداشت فردی است.
  2. آموزش حروف الفبا فارسی: آموزش الفبا به کودکان پایه و اساس یادگیری خوندن و نوشتن است. کودکان قبل از رفتن به مدرسه باید خواندن الفبا با شعر، تشخیص حروف بزرگ و کوچک، کنارهم گذاشتن حروف بزرگ و کوچک، شناسایی صدای حروف و نوشتن بعضی از حروف الفبا را بلد باشند. یکی از بهترین روش های آموزش الفبای فارسی با شعر هستش این روش برای بچه ها بسیار سرگرم کننده است. می توانید از کتاب های تصویری که زبان ساده و روان دارد استفاده کنید تا کودک از آموزش دلسرد نشود. انتشارات نیک پی ناشر تخصصی کودک و نوجوان کتاب های آموزش آسان الفبای فارسی و آمادگی برای نوشتن را منتشر کرده که مناسب برای کودکان است
  3. آموزش اعداد فارسی: کودکان در دنیای اطراف‌شان همیشه با اعداد سر و کار دارند و باید آن ها را با شمردن آشنا کنید تا وقتی که وارد مدرسه می شوند با مشکلی روبه رو نشوند به کودک نشان دهید که ریاضیات جزو زندگی روزانه است و برای کارهای روزمره‌اش نیاز دارد مهارت های درک حساب رایاد بگیرد و ریاضی اش را تقویت کند. اعداد فارسی از جمله شیرین ترین و ساده ترین مطالبی است که میتوان به کودکان آموزش داد و برای این کار والدین باید وقت بگذارند و با حوصله اعداد را به کودکان یاد بدهند. کتاب آموزش اعداد فارسی انتشارات نیک پی کتابی است که اعداد را با زبانی ساده و روان به کودکان یاد می دهد.
  4. آموزش شناخت حیوانات: در همه جای دنیا حیوانات متنوعی زندگی می‌کنند که بچه‌ها دوس دارند درباره محل زندگی آن‌ها، غذایی که می‌خورند و… بدانند و باعث می شود کودکان با دنیای جدیدی آشنا شوند. آموزش شناخت حیوانات کمک می کند تا کودکان با محل زندگی حیوانات وحشی، تفاوت حیوانات وحشی و اهلی، اهمیت حفظ و نگهداری از جنگل و محیط زیست آشنا ‌شوند. اگر آموزش کودک به شکل سرگرمی و بازی باشد یادگیری کودک بسیار سریع تر خواهد بود. کتاب آموزش شناخت حیوانات انتشارات نیک پی آموزش با رنگ آمیزی و شعر است که برای کودکان بسیار جذاب می باشد.
  5. آموزش شناخت رنگ ها: آموزش رنگ‌ ها به کودکان بخش مهمی از یادگیری اولیه آن ها است. کودک می تواند نام رنگ‌ها را بیاموزد و درگیر دنیای رنگی اطرافش ‌شود رنگ‌ها اولین مفاهیم هستند که کودک با آن‌ها آشنا می‌شوند و ممکنه یادگیری رنگ‌ها برای کودکان نوپا بسیار دشوار باشد. اما با کمی برنامه ریزی و خلاقیت، می‌توانید رنگ ها را به کودکان بیاموزید و در کار‌های روزمره خود بگنجانید کودکان رنگ ها را بسیار دوست دارند و علاقمند به یادگیری رنگ ها می باشند. کتاب های رنگ آمیزی بهترین وسیله برای آموزش رنگ آمیزی به کودکان می باشند که باعث سرگرمی آن ها هم می شوند. کتاب های آموزش شناخت رنگ های انتشارات نیک پی را می توانید با کلیک بر روی قسمت لینک شده ببینید.
  6. آموزش شناخت میوه ها: یکی از راه های تشویق کودکان به خوردن میوه خواندن شعر و رنگ آمیزی است. کودکان کوچک مشتاقانه به شعر گوش کرده و محتوای آن در آن‌ها بسیار تاثیرگذار است. شعر میوه‌ها را برای کودک بخوانید تا با انواع میوه و خواص آنها آشنا شود. شعر به دلیل وزن و قافیه ای که دارد به سرعت وارد ضمیر ناخودآگاه کودک میشود و به ندرت پیش می آید کودک آن را فراموش کند. کتاب آموزش شناخت میوه ها انتشارات نیک پی کتابی است که با شعر و رنگ آمیزی به راحتی کودکان را با میوه ها آشنا می کند.
  7. آموزش شناخت مشاغل: امروزه انتخاب شغل آینده کودک یک مبحث اساسی و مهم برای والدین به حساب می آید. وقتی که از کودک خود می پرسید دوس دارد در آینده چیکار شود و اینکه به چه شغلی علاقمند است باید بدانید به چه میزان نسبت به شغل مورد علاقه اش آگاهی دارد. کمکی که والدین در این شناخت باید به کودک بکنند این است که در مورد مشاغل مختلف با او صحبت کنند و میزان اطلاعات کودک را نسبت به شغل ها بالا ببرند. انتشارات نیک پی با انتشار کتاب آموزش شناخت مشاغل علاوه بر آموزش رنگ آمیزی به کودکان آنها را با انواع مشاغل هم آشنا می کند.

آموزش کودکان با مطالعه کتاب با استفاده از روش های مختلفی امکان پذیر است مثل کتاب رنگ آمیزی، کتاب شعر، کتاب های وایت برد دار و …. شما با توجه به توانایی فرزندتون می توانید از ابزار های مختلفی برای آموزش او استفاده کنید. کتاب های وایت برد دار ابزار بسیار مفیدی است که می تواند هم زمان چند مورد را به کودکان آموزش بدهد تخته وایت برد محصولی است که نه تنها باعث خالی شدن هیجانات کودک می‌شود، بلکه در دست گرفتن و نحوه صحیح نقاشی کردن و نوشتن را نیز به کودک آموزش می‌دهد. او می‌تواند ساعت‌ها نقاشی بکشد و پاک کند.

همچنین این محصولات باعث کاهش مصرف کاغذ می شوند درنتیجه تعداد درختان کمتری برای تولید کاغذ قطع می شوند که این امر برای سلامت محیط زیست بسیار مفید می باشد و احتمال پاره کردن کتاب های کاغذی توسط کودک و یا کثیف شدن آن ها هنگام غذا خوردن کودک وجود دارد ولی تخته وایت برد ها کاملا مقاوم می باشند.

کتاب های وایت برد انتشارات نیک پی کتاب های مناسبی برای آموزشی جذاب به کودکان هستند

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!