کتاب کودک | نشر کودک | کتاب مناسب کودک | کتاب جلدسخت

کتاب های جلد سخت برای کودکان

علاقمند کردن کودکان به کتاب کار ساده ای می باشد . این نوع کتاب برای تمامی سنین موجود می باشد, اما کتاب جلد سخت برای کودکان مناسب تر است , زیرا مقاومت بالایی دارد. شما می توانید کنار کودک خود نشسته و در مورد تصاویر کتاب با او صحبت کنید.

دلایل مناسب بودن کتاب جلد سخت برای کودکان

کتاب های جلد سخت به دلیل کیفیت بالا , برای کودکان بسیار مناسب می باشند. با توجه به این که کودکان در سنین پایین به صورت ناخودآگاه , وسایل را سمت دهان خود می برند و یا ممکن است هنگام غذا خوردن آن را کثیف کنند, بهتر است  کتاب هایی مقاوم تر برای فرزندان خود تهیه کنید.

در کتاب های جلد سخت , کاغذ روی مقوا های کرجی یا مقراضی لمینیت می شود. تجربه نشان داده که خرابی بیشتر کتاب‌ها از جلد نرمشان , که در ایران به آن شومیز می‌گویند، شروع می‌شود. جلد نرم تاب برمی‌دارد، گوشه‌های دو طرف آزادش به طرف بیرون بر می‌گردد و در حالتی که به آن گوش‌خرگوشی می‌گویند، قرار می گیرد.

عطف کتاب (عطف کتاب نوشته های درج شده ی لبه کناری جلد کتاب است که بعنوان یک راهنما برای پیدا کردن کتاب در قفسه های یک کتاب خانه یا کتابفروشی می باشد)  به دلیل تاکردن و پیچ‌خوردن , دوامش را از دست می‌دهد و چسب چاپ دیگر نمی‌تواند ورق‌ها را کنار هم نگه‌دارد , در نتیجه کتاب از هم گسیخته می‌شود.

کتاب جلد سخت به ناچار باید نوع دیگری صحافی شود. ورق‌ها در این شیوه به‌هم دوخته می‌شوند به شکلی که , به عطف نچسبند و در نتیجه چون دوخت و دوز از چسب قدرتمندتر است و جلد هم محکم است، هیچ نیروی فیزیکی پیچ و تاب‌دهنده‌ای نمی‌تواند به عطف منتقل شود. در نتیجه کتاب سال‌ها سالم می‌ماند.

این کتاب ها به دلیل قطور بودن ممکن است برای کودکان جذاب تر باشند و آن ها را بیشتر جذب کند. استفاده از این کتاب ها در طولانی مدت مقرون به صرفه می باشد و کودکان می توانند استفاده مفیدتری از آن داشته باشند.

اگر از جمله افرادی هستید که نسبت به نگهداری کتاب های خود حساس هستید , با تهیه این کتاب ها می توانید برای طولانی مدت آن کتاب را در کتابخانه خود نگه دارید. تولید این کتاب ها سخت تر و زمان بر است , اما در بین مردم محبوبیت بیشتری دارد.

انتشارات نیک پی ناشر تخصصی کودک و نوجوان , مجموعه ای از کتاب های جلد سخت را منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

برای دیدن مجموعه کتاب ها ی سخت انتشارات نیک پی , روی قسمت لینک شده کلیک کنید.

این مجموعه شامل شش جلد می باشد که شامل آشنایی با پرندگان , آشنایی با رنگ ها , آشنایی با حیوانات وحشی , آشنایی با حیوانات اهلی , آشنایی با میوه ها و آشنایی با سبزیجات می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!