کتاب کودک , کتاب مناسب کودک , نشر کودک , داستان نویسی کودک , داستان کودک

آموزش داستان نویسی به کودک

آموزش داستان نویسی به کودک بهترین راه برای پرورش قوه تخیل کودک می باشد. همچنین باعث می شود تا قدرت تفکر و منطق نظم پیدا کند. داستان نویسی کودکان را هیجان زده می کند و باعث خیال پردازی آن ها می شود.

داستان نویسی کودک جزو مهارت هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد , زیرا نه تنها باعث سرگرمی کودک می شود بلکه روی شخصیت و آینده او نیز تاثیر گذار است. شخصی که از سنین پایین با داستان نویسی آشنایی پیدا کند , در بزرگسالی در این زمینه مهارت پیدا می کند و حتی می تواند از این طریق به شیوه های گوناگون کسب درآمد نیز داشته باشد.

شیوه های آموزش داستان نویسی به کودک

توضیح دادن وقایع روزانه

از کودک بخواهیم اتفاقات و وقایع روزانه اش را برایمان تعریف کند , با این کار نه تنها با کودک خود ارتباط بهتری برقرار می کنیم بلکه می توانیم از احساسات فرزندمان در موقعت های مختلف نیز آگاه شویم و این می تواند آغاز خوبی برای آشنایی فرزندمان با داستان نویسی باشد.

صحبت کردن در مورد آینده

صحبت کردن در مورد آینده یک روش بسیار مناسب برای آموزش داستان نویسی به کودک می باشد. وقتی شما از کودک خود بخواهید در مورد آینده صحبت کند و بعضی اتفاقات را حدس بزند , در واقع باعث پرورش قدرت تخیل او می شوید.

نقاشی و رنگ آمیزی

از کودک خود بخواهید وقایع و اتفاقات را نقاشی و رنگ آمیزی کند . شما با تماشای رنگ آمیزی کودک خود می توانید , احساسات مختلف او را بفهمید.

قصه خوانی برای کودک

برای کودک خود قصه بخوانید و در مورد شخصیت های قصه و کار هایشان با کودک خود صحبت کنید و نظر آن ها را بپرسید , سپس از کودک خود بخواهید شخصیت های خیالی خود را وارد داستان کند و انتهای آن را هر طور خودش دوست دارد بیان کند. این شیوه می تواند تاثیر بسیاری روی یاد گیری داستان نویسی کودک داشته باشد.

نکات مهم در آموزش کودک

انتخاب عنوان جذاب

توجه داشته باشید که مخاطب شما کودکان هستند . بنابراین باید یک عنوان جذاب و گیرا برای داستان انتخاب کنید , در غیر این صورت نمی توانید توجه کودک را جلب کنید.

آشنا کردن کودک با داستان و هدف داستان نویسی

باید با زبانی شیرین و کودکانه اهمیت داستان و هدف از داستان نویسی را تعریف کنید. توجه داشته باشید موضوه داستان بسیار مهم است . داستان باید برای کودک مناب باشد و او را به خود علاقمند کند

استفاده از تصاویر و نقاشی در داستان

بهتر است در بین متن داستان حتما از نقاشی و تصویر هم استفاده کنید به این شکل کودک بیشتر به داستان علاقمند می شود.

  • انتشارات نیک پی
  • 1399/02/11
  • 15 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!