مزایای خواندن کتاب برای کودک قبل از خواب

بسیاری از والدین قبل از خواب برای کودک خود کتاب میخوانند زیرا این قصه گویی سنتی است که از گذشته وجود داشته، و اگر والدین شما برایتان داستان میگفتند، شما نیز همین کار را برای فرزندان خود انجام میدهید. در این بخش در خصوص مزایای خواندن کتاب برای کودک قبل از خواب با شما سخن میگوییم.

یادتان هست که چقدر خوب بود وقتی مادر یا پدرتان درست قبل از خواب ، وقت خود را با شما میگذراندند. هنوز هم آن کتابهایی را که برای شما خواندند و صداهای متفاوتی که برای ترسیم شخصیت های مختلف از آنها استفاده کردند، میتوانید به یاد آورید. قصه گویی قبل از خواب برای کودک به عنوان یک خاطره دوست داشتنی در دوران جوانی همراهمان است، و می خواهیم که همان احساس را با فرزندان خود در میان بگذاریم.

مزایای خواندن کتاب برای کودک قبل از خواب

1. علاقه به خواندن را در کودک تشویق می کند.

بچه ها هنگام خواندن، با کتاب ارتباط برقرار میکنند. وقتی کودکان در اوایل زندگی خود با کتاب آشنا می شوند، شروع به شناسایی آنها به عنوان یک سرگرمی و ماجراجویی می کنند. بعدها در زندگی ، آنها متوجه می شوند که کتاب ها پر از دانش هستند.

2. مهارت های ارتباطی و زبانی را در کودک افزایش می دهد.

وقتی برای فرزندان خود داستان می خوانید، به آنها کمک میکنید تا مهارت های ارتباطی، توانایی گوش دادن و حافظه خود را افزایش دهند. هرچه کتابهای بیشتری بخوانید ، واژگان و درک ساختار جملات را در آنها تقویت می کنید.

3. توجه را در کودک بهبود می بخشد.

همانطور که با صدای بلند کتاب می خوانید، کودکان سعی می کنند صحنه ها را در ذهن خود تصور کنند و بدین صورت آنها را وادار به توجه کرده اید. خواندن داستان باعث میشود که آنها درگیر قصه شوند و نظرات موافق و مخالف خود را با شما در میان بگذارند. یک داستان خوب می تواند بچه ها را درگیر کند و باعث بهبود توجه و توانایی تمرکز در آنها شود.

4. کودکان دانش آموزان بهتری میشوند.

هرچه کودک در حوزه زبان، بیشتر کلمات یاد بگیرد، مهارت های زبانی او هنگام رسیدن به سن مهدکودک قوی تر می شود و آمادگی بیشتری برای خواندن دارد.

5. افزایش قدرت تخیل 

خواندن کتاب برای کودک، آنها را با ایده ها ، مفاهیم و تجربیات جدید آشنا می کند. داستان ها بذر خلاقیت را در ذهن او کاشته و تخیل او را تغذیه می کنند. هرچه بچه ها بیشتر به داستان گوش کنند، خلاق تر می شوند.

6. خواب بهتری خواهند داشت.

اگر بچه ها قبل از خواب، یک فیلم ترسناک تماشا کنند نیمه شب با رویاهای بد از خواب بیدار می شوند. اما وقتی قبل از خواب یک داستان خوب برای بچه های خود بخوانید، باعث ایجاد آرامش می شود و فرزندان شما را به خوابی شاد و آرام دعوت میکند.

در انتشارات نیک پی، ما طرفدار آرامش شما و فرزندتان هستیم، کتابهای داستانی و داستانهای جذاب ما را میتوانید بارها و بارها برای کودک خود بخوانید. با ما تماس بگیرید و نظرات خود را بیان کنید.

  • انتشارات نیک پی
  • 1398/10/07
  • 23 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!