کتاب مناسب , نخواندن کتاب , کتاب های مناسب

کتاب خواندن را متوقف کنید!

کودکان آیینه بزرگسالان هستند، پس در رفتارهایمان دقت کنیم! برای آنکه کودکی کتابخوان داشته باشیم به کودکان خود بیاموزیم که خواندن کتاب، لطف و مهربانی در حق خودشان است؛ بدین ترتیب قبل از روبرو شدن با چالش‌های زندگی میتوانند خود را آماده کنند. در این بخش از شما میخواهیم که تحت یکسری شرایط کتاب خواندن را متوقف کنید! با ما همراه باشید:

کتاب خواندن را متوقف کنید!

  • خواندن کتاب های خسته کننده را متوقف کنید: حتی اگر کتاب درسی یا مربوط به شغل و موقعیت شما باشد. هنگامی که از خواندن یک کتاب لذت نمی برید ، آنرا کنار بگذارید. کتاب خوب مانند غذای خوب است، هرچه بیشتر از آن لذت ببرید ، سریعتر می خواهید آن را تمام کنید.

اما عده ای از کتابخوان ها با ایده به تعویق انداختن کتابهایی که به آنها علاقه مند نیستند، مخالف هستند و معتقدند که اگر شروع به خواندن کتابی کردند حتی اگر به مرور زمان داستان کمرنگ شد، باز هم باید آن کتاب به پایان برسد.

  • باید از کتاب خواندن لذت ببرید: اگر از کاری که انجام میدهید لذت نمی برید، آن کار عذاب است و این در خصوص کتاب خواندن هم صادق است، اگر از کتابی لذت نبرید از مطالعه دلسرد خواهید شد.

اگر یک کتابخوان معمولی نباشید، برای شروع باید خواندن کتاب را به یک عادت تبدیل کنید و برای یافتن ریتم و سبک کتاب موردعلاقه خود مدتی بصورت مکرر کتاب بخوانید.

  • تنها برای سرگرم شدن کتاب نخوانید: سعی کنید تا از هر کتابی که میخوانید ایده بگیرید. حتی اگر یک داستان باشد، کمتر به ارزش سرگرمی آن اهمیت دهید.

گاهی اوقات بر اساس توصیه های دوستان یا رسانه ها، علیرغم آنکه سبک نگارش کتاب را دوست ندارید، یا از آن لذت نمیبرید، تنها برای ایده گرفتن شروع به خواندن یک کتاب میکنید.

  • هزینه های بالا  و کتاب های بد: در برخی موارد افراد هزینه های زیادی را صرف خرید کتابهایی میکنند که برایشان مناسب نیست، بارها توصیه کرده ایم که در انتخاب کتاب مناسب دقت نمایید.

متأسفانه بیشتر مردم معتقد هستند که اگر برای خرید یک کتاب هزینه کرده اید، حتی اگر موردعلاقه شما نیست، باید آن را بخوانید. این تفکری نادرست است زیرا یک کتاب بد، نمی تواند برای شما لذتبخش و یا سرشار از ایده باشد، خواندن آن را رها کنید.

کتابخانه ها میتوانند شما را به کتاب و کتابخوانی علاقمند کنند. شما با پرداخت مبلغ کمی بعنوان حق عضویت میتوانید از میلیون ها کتاب استفاده کنید، بدین ترتیب هم در پرداخت هزینه صرفه جویی میشود و هم میتوانید کتابهای موردعلاقه خود را پس از خواندن خریداری کنید.

  • انتشارات نیک پی
  • 1398/11/12
  • 46 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!