کتاب کودکانه , کتاب مناسب کودک , کتاب ماندگار کودکانه , کتاب ماندگار برای کودک

ماندگاری کتاب کودک

روزانه تعداد  زیادی از نویسندگان کودک در سراسر دنیا کتاب هایی را برای کودکان و نوجوانان می نویسند و آن را روانه بازار می کنند. در بین حجم زیاد این کتاب ها تعداد اندکی از آن ها به موفقیت زیادی می رسند تا جایی که به زبان های مختلف ترجمه می شوند و در سایر کشورها نیز به فروش میرسند. بعضی از کتاب های کودک بسیار ماندگار و به یاد ماندنی هستند به گونه ای که کودک در دوران بزرگسالی نیز آن کتاب را به یاد می آورد . به نظر شما راز ماندگاری کتاب کودک چیست ؟

حتما شما نیز برخی از کتاب ها و داستان های دوران کودکی خود را به خاطر می آورید حتی ممکن است آن را برای کودک خود نیز تعریف کرده باشید.

شاید نویسندگی کتاب کودک در ابتدا کاری ساده و راحت به نظر برسد , اما اگر کمی فکر کنید متوجه خواهید شد با توجه به محدودیت هایی که برای انتخاب موضوع برای کودک وجود دارد , همراه کردن یک کودک نوپا و بازیگوش در ماجرای کتاب کار بسیار سخت و حساسی می باشد.

عوامل موثر در ماندگاری کتاب کودک

امروزه چاپ کتاب یک صنعت رقابتی می باشد. تعدادی زیادی از نویسندگان و ناشران در سراسر دنیا سعی دارند توجه کودکان را به داستان های خودشان جلب کنند , بنابراین یک کتاب برای ماندگاری بیش از هر چیزی به یک داستان جذاب و گیرا نیاز دارد. داستانی که حتی بعد از چندین بار مطالعه جذابیت خود را از دست ندهد و با گذشت زمان همچنان برای کودک جذابیت داشته باشد.

عوامل دیگری نیز در ماندگاری کتاب کودک موثرند که شامل موارد زیر می شوند :

توجه داشته باشید کودکان در یک داستان یا کتاب به دنبال یک قهرمان می گردند تا بتوانند او را الگوی خود قرار دهند و کارهای او را تکرار کنند. حسنی , یکی از ماندگار ترین و قدیمی ترین داستان های ایرانی می باشد که دفعات بسیار زیادی چاپ مجدد شده است . امروزه نیز داستان های حسنی بین کودکان و بزرگسالان بسیار پرطرفدار می باشد, زیرا باعث سرگرمی کودکان می شود و برای بزرگسالان نیز یادآور خاطرات شیرین کودکی می باشد.

انتشارات نیک پی , ناشر تخصصی کودک و نوجوان مجموعه ی کاملی از کتاب های حسنی را منتشر کرده و در اختیار مخاطبین قرار داده است. این مجموعه شامل داستان هایی جدید از زندگی حسنی می باشد که تعداد زیادی شخصیت جدید نیز به آن اضافه شده است.

برای دیدن مجموعه داستان های حسنی روی قسمت لینک شده کلیک کنید.

  • انتشارات نیک پی
  • 1399/03/08
  • 19 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!