کتاب خواندن , فواید خواندن کتاب , تاثیر کتاب

چرا کودکان به کتاب احتیاج دارند؟

خواندن کتاب یکی از بهترین فعالیت‌هایی است که می‌توانید کودک خود را به انجام آن تشویق کنید. چرا کودکان به کتاب احتیاج دارند؟ اهمیت کتاب خواندن چیست؟ از بین صدها پاسخی که ممکن است بدهید، این مهمترین دلیل است که خواندن برای بچه‌ها فقط یک سرگرمی نیست، بلکه راهی برای ورود به دنیای بی حد و مرز یادگیری است.

چرا کودکان به کتاب احتیاج دارند؟

 

1. هنگام خواندن کتاب، پیوندهایی عاطفی بین بزرگسالان و کودکان ایجاد میکنند. پیوندهایی برای همدلی تا دیگران را درک کنیم و دلسوزتر شویم.

2. از طریق کتاب خواندن مهارت های اساسی زبان توسعه یافته و واژگان کودک گسترش می یابند.

3. کتاب محصولی تعاملی است؛ چه داستان و چه غیر داستانی باعث افزایش آگاهی می شوند. روشها و ایده های جدیدی برای تفکر به ما می دهند. کتاب مهارت تفکر انتقادی را توسعه می دهد و می گوید که چگونه فکر کنید.

4.

5. کتاب تخیل کودکان را رشد داده و دنیای آنها را گسترش می دهند. کتاب های غیر داستانی باعث تقویت آگاهی بچه ها شده و به رشد خلاقیت کمک میکنند.

6. کتابها به بچه ها فرصت می دهند تا قبل از اینکه چیزی در زندگی واقعی آنها اتفاق بیفتد، در تصورات خود آنرا تجربه کنند. کتابها به آماده سازی کودکان برای دوران بلوغ کمک کرده، و آنها را برای دنیای “بزرگتر” آماده میسازند.

7. کتابها اعتماد به نفس ما را تقویت می کنند و به ما کمک می کنند تا درک کنیم که چه کسی هستیم، که از کجا آمده ایم و میخواهیم به کجا برویم.

8. کتاب ها به سؤالات پاسخ می دهند و سوال ایجاد میکنند. از طریق کتاب به وسعت وسیعی از اطلاعات ، تجربه و دانش دست می یابیم.

9. کتابها مسیر اخلاقی صحیح را ترسیم میکنند. کمک می کنند تا درباره درست و نادرست ، خوب و بد تأمل کنیم و اولویت ها و ارزش های زندگی خود را بدرستی مشخص نماییم.

10. کتابها فرصتی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات فرهنگی فراهم می کنند. کتاب ها اطلاعاتی درباره کشورهای دیگر ، آداب و رسوم و فرهنگ های دیگر به ما می دهند.

 

و نکته آخر اینکه برخلاف سرگرمی های دیگر، کتاب خواندن برای همه افراد رایگان است، و وقتی کتابی برای خواندن دارید هرگز تنها نیستید.

  • انتشارات نیک پی
  • 1398/11/07
  • 21 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!