کتاب کودک , کتاب های برجسته کودک , نشر کودک , کتاب داستانی , کتاب آموزشی

کتاب های پاپ آپ

امروزه با توجه به اهمیت آموزش کودکان , کتاب ها و وسایل کمک آموزشی مناسب سن آن ها بسیار متنوع و گسترده شده اند . کتاب های پاپ آپ از جمله جدید ترین محصولات می باشند. در این مقاله به بیان ویژگی ها و مزیت های این محصولات می پردازیم .

تفاوت کتاب های پاپ آپ با کتاب های معمولی

کتاب­ های پاپ آپ، نسبت به کتاب­ های معمولی، شکل و ظاهر متفاوتی دارند. در این کتاب ها با باز شدن صفحات، تصاویر برش خورده از سطح کتاب به صورت برجسته بیرون می آیند و هنگامی که کتاب بسته می شود، دوباره در جایگاه خود قرار می گیرند و حس فضایی آن تا بازخوانی دوباره، به فضای افقی محدود می شود.

در تصویرسازی کتاب­ های پاپ آپ، تصاویر هر فریم باید بر اساس تصاویر سه بعدی تصویرسازی شوند. هر صفحه دارای حداقل سه لایه کاغذ است : پس­ زمینه، پیش ­زمینه، شخصیت اصلی داستان.

وظیفه یک تصویرگر علاوه بر نشان دادن دیدگاه ها و زیبایی های بصری ، کمک به خواننده برای برقراری ارتباطی نزدیک با کتاب می باشد. کتاب های پاپ آپ که از پرطرفدارترین کتاب های تصویرگری در سراسر جهان به شمار می روند، می توانند از موثرترین نمونه ها در این زمینه باشند.

امروزه پاپ آپ ها اغلب در گروه کتاب های متحرک و اسباب بازی ها طبقه بندی می شوند و بیشتر برای کتاب های کودکان مورد استفاده قرار می گیرند و جنبه کمک آموزشی دارند ولی همچنین برای دیگر رده های سنی نیز بسیار جذاب می باشند و باعث برانگیختن حس کنجکاوی آن ها می شوند .

پاپ آپ یا  مهندسی کاغذ یکی از رشته های بسیار خلاقانه در عالم هنر برای تمام گروه های سنی است . از این فعالیت به عنوان مهندسی کاغذ نام می برند به این دلیل که در آن از روشی استفاده می شود که یک فرایند حساب شده و مهندسی شده است . در این روش هنرمند با برشها و تاها ی مختلف و چسباندن تکه هایی به کاغذ باعث میشوند سطح کاغذ از حالت تخت به حالت برجسته در آید.

پاپ آپ یا مهندسی کاغذ برای کودکان یک فرایند خلاقانه با  قدرت تجسم سه بعدی بالا است که باعث می شود این هنر در جایگاه خاصی در بین هنرهای کودکان و نوجوانان قرار گیرد.

آشنایی کودکان با کتاب پاپ آپ

سعی کنید با زبانی ساده در مورد این محصولات  با کودکان صحبت کنید. لازم نیست از واژه های سنگینی مانند پاپ آپ یا هندسه ی کاغذ استفاده کنید همچنین می توانید طرح های ساده ای از این کتاب ها را در قالب کارت پستال و کاردستی برای کودک خود تهیه کنید.

مزیت های این محصولات

  • این کتاب ها به دلیل داشتن ظاهری منحصر به فرد و متفاوت با سایر کتاب ها باعث جذب کودکان می شوند و علاقه آن ها را به کتاب افزایش می دهند.
  •  تصاویر این کتاب ها ملموس تر و واقعی تر می باشند همچنین کودکان می توانند این تصاویر را لمس کنند و آن ها را در تمام جهات ببینند. شما می توانید با صحبت کردن در باره هر تصویر با کودک خود آموزش او را سرعت ببخشید.
  •  با استفاده از این محصولات می توانید کودک خود را با واژه کاردستی آشنا کنید و درست کردن کاردستی های ساده را به او بیاموزید.
    آشنایی کودک با کاردستی برای او بسیار مفید می باشد زیرا علاوه بر سرگرمی , فواید زیادی دارد و کودک را برای دوران پیش دبستانی و دبستان آماده می کند و یاد گیری او را افزایش می دهد.

نکته آخر

این محصولات نیز مانند سایر کتاب ها دارای گروه های سنی می باشند بنابراین در انتخاب کتاب مناسب برای  کودک خود دقت کنید زیرا در صورت تهیه کتاب نا مناسب می توانید برای همیشه کودک خود را نسبت به کتاب و کتابخوانی دلسرد کنید.

انتشارات نیک پی ناشر تخصصی کودک و نوجوان ,  مجموعه ای از کتاب های برجسته یا پاپ آپ را منتشر کرده و در اختیار مخاطبین قرار داده است.

برای دیدن کتاب های باپ آپ ( برجسته ) روی قسمت لینک شده کلیک کنید.

  • انتشارات نیک پی
  • 1399/02/02
  • 179 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!